CIJ Küçük Karakter Inkjet Kodlama


CIJ Küçük Karakter Inkjet Kodlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:


CIJ ne anlama geliyor?
CIJ, Sürekli mürekkep püskürtmesini temsil eder. Yazıcı küçük mürekkep damlacıkları akışı oluşturur ve yazdırılacak damlacıklardan bazılarını seçer, ürüne giren karakterleri oluşturur. Kullanılmayan damlacıklar, sonuçta mürekkep akımının bir parçası haline gelmek üzere tekrar yazıcıya çevrilir.
CIJ'nin çalışma prensibi nedir?
CIJ yazıcıları, bir mesaj oluşturan münferit mürekkep damlalarını şarj eder. Her bir düşüş, özel şarjı ile, yazıcı kafasının içinde üretilen manyetik alandan uçar. Damla üzerindeki şarj yeri miktarı, bu alanda sahip olduğu sapma miktarını belirler. En çok saptırılan damlalar, kodun en üst satırını veya tek bir satır kodunun üst damlalarını oluşturur. Biraz saptırılan damlalar alt satır kodlarını veya tek satırlı karakterlerin alt damlalarını oluşturur. Herhangi bir şarj almayan damlalar, baskı kafasının içine sapma ve topraklama yapmaz ve mürekkep sistemine geri döner.
CIJ için hangi uygulamalar tavsiye edilir?
CIJ yazıcılar Kağıt ürünleri, plastik, metal, cam ve diğerlerine baskı yapmak için kullanılabilir. Tipik uygulamalar arasında Süt kapları, Soda tenekeleri, farmasötikler, küçük karton kutular, kablolama ve küçük bileşen işaretlemesi bulunur.
CIJ ve iletişim kodlayıcıları arasındaki fark nedir?
CIJ yazıcılar ürüne hiç dokunmaz. CIJ yazıcıları, mürekkebi, hareket eden bir ürün geçtiğinde, yazıcıda programlanan kodu yazdıran bir desende, bir seferde bir damla hava püskürtmektedir. Yazıcının yazdırma kafasından ürüne tipik mesafe bir inçin 3/16'sidir.
CIJ ve DOD teknolojileri arasındaki fark nedir?
CIJ ve DOD arasındaki fark, CIJ'de, mürekkebin yazıcı sistemi boyunca akışkan sisteminden sürekli olarak sirküle edilmesi ve akışkan sistemine geri döndürülmesidir. DOD teknolojisinde, mürekkep yalnızca yazıcı yazdırırken dağılır.

Bizi Arayın